Pro požární a provozní bezpečnost vašich

spotřebičů paliv a spalinových cest

Právě vyšla nová technická publikace Komíny - navrhování, provádění, uvádění do provozu, provoz a údržba.

Publikace podává  na 60 stranách ucelený přehled právních předpisů, technických norem a normativních dokumentů stanovujících technické požadavky na komíny, postupy při jejich navrhování, provádění, uvádění do provozu, jejich provozování, čištění, údržbu a revize vymezující i povinnosti a odpovědnosti oprávněných osob.

Číst dál: ...

Pomoc do oblastí postižených tornádem

Společenstvo kominíků České republiky sdílí živou sounáležitost se všemi, které postihlo tornádo při svém pustošení v obcích na Hodonínsku, v obci Hrušky, Lužice, Moravská Nová Ves, Týnec a dalších. Členové SKČR si jsou plně vědomi toho, že v těchto dnech bude nejdůležitějším faktorem návrat k normálnímu životu, který si nelze představit bez bezpečného domova.

Proto jsme připraveni se v rámci svých možností přičinit o to, aby se srdcem nových, či opravených domovů staly bezpečné a funkční komíny.

Číst dál: ...

FOR ARCH 2021

Podzim 2021 bude opět patřit nejvýznamnějšímu stavebnímu veletrhu u nás. Ve dnech 21. až 25. září proběhne již 32. ročník veletrhu FOR ARCH, a to opět na výstavišti PVA EXPO PRAHA v Letňanech. Kromě tradiční oborové skladby, kterou FOR ARCH nabízí, se letošní nabídka vystavovatelů rozšíří díky mimořádnému souběhu s veletrhem nábytku FOR INTERIOR. Oficiálními vozy veletrhu jsou automobily značky FORD.

Číst dál: ...

Jak se vyučit kominíkem?

Mezi opakovanými otázkami je i dotaz jak se vyučit kominíkem? Získat výuční list v oboru kominík lze třemi způsoby, které se liší vstupními požadavky a délkou studia. Následující způsoby jsou řazeny dle doby studia.

Číst dál: ...

Program na podporu provádění samoodběrových testů COVID-19

Vzhledem ke zvýšeným nákladům při plnění povinného testování zdravotní pojišťovny připravily program na podporu provádění samoodběrových testů COVID-19 laickou osobou. Z tohoto preventivního programu je možné od 1. dubna 2021 přes aplikaci na tomto portálu podat žádost o příspěvek na nákup samoodběrových testů provedených od 1. března 2021. Žádost o příspěvek na tyto samoodběrové testy, vykázané v březnu 2021, je možné podávat v průběhu celého dubna 2021. Příspěvek je čerpán za zaměstnance (v případě OSVČ i za sebe).

Číst dál: ...

Posunutí termínu uzávěrky dat do programu Statistika 2020

Termín zasílání dat pro Statistiku závad spalinových cest za rok 2020 byl do 31.3. 2021.

Vzhledem ke stávající situaci prodlužujeme termín pro zaslání údajů do statistiky závad za rok 2020 do 30. dubna 2021. Po tomto datu bude možno již pouze vkládat data do Statistiky 2021. Využijte prosím případný volný čas. 

Číst dál: ...