Pro požární a provozní bezpečnost vašich

spotřebičů paliv a spalinových cest

Pomoc do oblastí postižených tornádem

Společenstvo kominíků České republiky sdílí živou sounáležitost se všemi, které postihlo tornádo při svém pustošení v obcích na Hodonínsku, v obci Hrušky, Lužice, Moravská Nová Ves, Týnec a dalších. Členové SKČR si jsou plně vědomi toho, že v těchto dnech bude nejdůležitějším faktorem návrat k normálnímu životu, který si nelze představit bez bezpečného domova.

Proto jsme připraveni se v rámci svých možností přičinit o to, aby se srdcem nových, či opravených domovů staly bezpečné a funkční komíny.

V rámci našich možností, nabízíme pomoc všem členům SKČR a jejich rodinám, kteří byli touto přírodní živelnou katastrofou postiženi.

Všem našim členům, kteří v uvedených regionech pracovně působí, nabízíme víc než kdy jindy, odbornou pomoc – konzultace, poradenství, kontakt na odborné firmy apod.

V případě potřeby se prosím obracejte přímo na kancelář SKČR.

 ing. Libor Seidl   mob.: +420 602 285 022     Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Vážení kolegové

V této chvíli je požadavek aktuální konkrétní pomoci a to - provádění kontrol/revizí spalinových cest v oblastech postižených tornádem.
Jde zejména o to, že plynárny obnoví dodávku plynu do poškozených domů pouze v případě, že budou rozvody plynu, spotřebič i komín v pořádku - tedy spalinová cesta projde kontrolou/revizí.
Potřebujeme tedy kominíky, kteří začnou bezprostředně - co nejdříve, a bez nároku na odměnu provádět kontroly/revize spalinových cest v oblastech postižených živelnou katastrofou. Je nutno zjistit v jakém stavu spalinové cesty jsou a jak je případně opravit apod.
Pokud chcete pomoct - kontaktujte prosím bezodkladně kancelář SKČR. Následně budete osloveni krizovými štáby, případně přímo občany postiženými přírodní katastrofou.

Pokud jste se rozhodli, že chcete pomáhat poškozeným přímo na místě i jinak, obraťte se prosím rovněž na kancelář SKČR, která vám ve spolupráci s našimi členy, kteří již „fungují“ na místě, případně ve spolupráci s krajskými a místními krizovými štáby, poskytne bližší informace o potřebě konkrétní pomoci.

Díky všem